sobota, 8 grudnia 2012

Ziarna kawy na pustyni...

Rój Tomb Kings'ów to - by rzec krótko - bardzo fajna jednostka. Jest jednak jedno wielkie "ale". Figurki (a może lepiej podstawki?) Tomb Swarm oferowane przez GW są tak brzydkie, że aż tandetne. Nawet najlepszy malarz nie wyciśnie z tej rzeźby nic wartego spoglądnięcia. Szkoda, że update armii ominął tę jednostkę - lifting jak najbardziej by się jej przydał. Dokładając do tego ich cenę (za dwie jednostki płacimy ok 60 PLN) to chyba mało kto ma je na swoim bitewnym stole.
Ale od czego ma się wyobraźnię i wolny czas ! Roje Tomb Kings można zrobić samemu - bardzo szybko i bardzo tanio. Wielu ludzi pokazuje na swoich blogach to co zrobili z bitsów po innych jednostkach. Jedne swarmy są fajne inne prezentują poziom poniżej oczekiwań :) Moje roje zostały skomentowane przez moją żonę i przyjaciela bardzo dosłownie: "wyglądają jak ziarna kawy".


No więc do dzieła. Pierwszym etapem było przygotowanie podstawek: piasek, akcenty w postaci czaszek i bloki piaskowca zrobione z korka z podkładek pod szklanki. Nic szczególnego.


Drugi etap był bardziej "twórczy". Postanowiłem, że moje roje będą reprezentowane przez same skarabeusze - skorpiony trudniej sobie wyrzeźbić :) Tutaj przydał się green stuff - blisko 200 kuleczek zgniecionych na gładkiej powierzchni i kilka nacięć nożykiem aby wyglądały na główkę i odwłok. Voila ! Ziarna kawy gotowe !

W sumie zrobiłem 5 podstawek Tomb Swarm - koszt jak widzicie żaden (całość zrobiona z rzeczy, które modelarz ma w nadmiarze zawsze:).

2 komentarze:

  1. Szczerze mówiąc, chyba lepiej wziąć i pomalować ziarenka kawy i zrobić z nich rój :D

    OdpowiedzUsuń