piątek, 8 marca 2013

Władca skarabeuszy, Żniwiarz dusz, Pustynny upiór, etc

Po kilku tygodniach nieobecności powracam z kilkoma nowo pomalowanymi figurkami. Na dziś Prince Apophas. Bardzo ciekawa figurka, nie tylko pod względem rzeźby ale też i zasad specjalnych jakimi się kieruje. Nie miałem jeszcze okazji wypróbować jak sobie radzi z przeciwnikiem na polu bitwy, ale jeszcze wszystko przed nim.
Figurkę postanowiłem usadowić na dekoracyjnym podeście będącym w zasadzie zniszczonym czasem filarem świątyni. Sam filar bez figurki może służyć jako sceneria na polu bitwy.Figurka jest z Finecast'u. Ubytków i bąbli nie miałem - w gorącej wodzie modelowałem pozycje rąk.  Postać prawie w całości składa się ze skarabeuszy więc główny kolor figurki został już narzucony - niebieski/granat. Cały kunszt malowania Apophas'a sprowadza się do tego co zrobisz ze zbroją, bransoletami i okryciem na czaszce. Poszedłem w stronę kolorów białego i czerwonego (jakże patriotycznie).


Podkład: spray Chaos Black (Citadel)
Skarabeusze: kolor bazowy Enchanted Blue (Citadel), następnie dwu, trzykrotne rozjaśnianie powłok skarabeuszy mixem  Enchanted Blue (Citadel) i Skull White (Citadel) z coraz większą domieszką białego.
Czaszki: kolor bazowy Skeletal Bone (Army Painter), wash Umber Shade (Vallejo), glazing Skull White (Citadel)
Zbroja, bransolety, okrycie głowy: metal Liquid Old Gold (Vallejo), Blood Red (Citadel) i Skull White (Citadel), wash Umber Shade (Vallejo), po wyschnięciu kolory czerwony i biały poprawiłem jeszcze raz. Na koniec nałożyłem na płytki zbroi i bransolety błyszczący lakier Gloss Varnish (Vallejo).

Jeszcze trochę o filarze. Zrobiłem go z tuby po tabletkach musujących, trochę przyciąłem i ustawiłem na podstawce z twardego styropianu (? nie potrafię inaczej określić tego materiału). Czarny podkład w sprayu, następnie kilkakrotne malowanie kolorem Buff (Vallejo) i na koniec maźnięcie Sun Yellow (Vallejo). Po wszystkim rozwodnionym brązowym Flat Earth (Vallejo) nadałem kolor jaki widzicie na zdjęciach i na koniec drybrushing kolorem białym.
4 komentarze:

 1. Model kopie tyłek! Kolorystyka genialna,a podstawka wypas!

  może mała wymiana linków?
  http://dwarfcrypt.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne ! Wyślij do mnie maila poprzez "kontakt" bo ja nie mam kontaktu do Ciebie. Od siebie oddałem już Twoją stronę w "Blogi, które obserwuję".

   Usuń
  2. ah, no i dzięki za pochwałki modelu... ;)

   Usuń