wtorek, 24 maja 2016

VII Festiwal Modelarski Olsztyn 2016 - fotorelacja

W dniach 21-22 maja w Olsztynie miał miejsce już VII. Festiwal Modelarski. Jest to wystawa dedykowana przede wszystkim modelom redukcyjnym, ale od jakiegoś już czasu powoli zmienia się formuła i tzw. bitewniaki też mają swój kącik, gdzie można pokazać swoje malarskie dzieła spod znaku fantasy. W tym roku jak na moje oko przybyło modeli w tej kategorii - było ich blisko 30 (a jeśli liczyć "młodzików" to i dużo więcej). Rywalizować można było w kategorii Figurka Fantasy oraz Diorama Fantasy. Poziom był dość wysoki (no bo jak już coś pokazywać to to co najlepsze się ma - żadne odkrycie prawda?:) Wiele z figurek, a zwłaszcza jedna z dioram szczególnie przypadły mi do gustu. No i nie zapominajmy o modelach redukcyjnych dla których w sumie dedykowana jest ta wystawa :) A było ich całe setki - od plastików po kartony.
Łącznie wystawionych było 381 modeli - o 100 mniej niż rok temu (moja relacja z ubiegłorocznej imprezy tutaj), ale spowodowane było to symultaniczną wystawą modeli redukcyjnych w Wilnie oraz wystawą redukcyjnych modeli lotniczych w Toruniu. Modelarze po prostu musieli wybierać.
Z uwagi na tematykę mojego bloga zdecydowałem się bardziej skupić na kategorii Fantasy (bo ta w innych fotorelacjach jest pomijana) a tylko po troszku modelom redukcyjnym zapodając co ciekawe ujęcia.
Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji.
2 komentarze:

  1. Ten śniegowy Skullvane Manse niszczy system.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chyba, że to te skrzydlate sigmarinsy go tak obsrały ;-)

      Usuń