czwartek, 12 października 2017

Fyreslayer Doomseeker

Bohater Fyreslayer'ów świata Age of Sigmar - Doomseeker, czyli w wolnym tłumaczeniu - Szukający Śmierci. Patrząc na jego zdolności faktycznie tak jest. Jeśli uda mu się ubić wrogi model to do końca tury jego War-iron (ten szpikulec) zadaje "+1" damage. Zraniony wpada w furię, która daje mu bonus do trafień do końca gry na wszystkie bronie jakie posiada (łącznie 7 ataków, wszystkie trafienia są wtedy na "2+" !). I ostatnie - będąc w odległości 3 cali od nominowanego przed grą "arcywroga" może zrobić "pile in" i zaatakować po raz drugi w tej samej rundzie (przy czym wcale nie musi atakować tego "arcywroga"). Odpowiednie zagranie tym modelem podczas rundy może dać takie combo, które wykorzysta wszystkie zdolności podczas jednej fazy walki i faktycznie pozamiata wrogów jak prawdziwy Slayer. A dodatkowo jeśli będzie "oszczędzać" swojego nominowanego wroga to to samo combo powtórzy w drugiej rundzie i jeszcze raz i jeszcze raz ... nim sam nie zginie.
Bardzo fajny model i rzeźba. Jestem pod wrażeniem tego, że wszystkie jego części pasują do siebie jakby to były klocki Lego, nie zostawiając żadnych (żadnych!) szczelin wymagających użycia greenstuffu. Linie podziału formy ? - może gdzieś tam coś przeszlifowałem i już. Te same pozytywne wrażenie miałem sklejając model Endrinmaster.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


9 komentarzy:

 1. Piękne malowanie na poziomie mistrzowskim. Ech, gdyby tak GW popisało się z tymi modelami, jak Ty z malowaniem... Niezmiennie, nad wyglądem fyreslayersów nie mogę przejść do porządku dziennego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A właśnie ten model (postać) strasznie mi się podoba. Jako postać w skirmishu może być, ale faktycznie jako cała armia to tak trochę nie ten teges. Zawsze można ich dać jako sprzymierzeniec do jakiejś armii Order, jedną brygadę albo bohaterów. Myślę że wtedy klimatem się wpasowują:-)

   Usuń
  2. Wystarczyłoby dać mu spodnie. ;)

   Świetne malowanie, jestem pod wrażeniem. :)

   Usuń
 2. Figurki do AoS to mistrzostwo designu i wykonania. Może odbiegają od tradycyjnej konwencji, ale to właśnie jest ich siłą. I wszystkie powinny być pomalowane tak dobrze, jak ten krasnolud.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny rudowłosy golas. Tfu co ja piszę ;) Świetna praca, malowanie wyszło rewelacyjnie.

  OdpowiedzUsuń