poniedziałek, 6 listopada 2017

Hussar 2017

W miniony weekend 4-5 listopada odbyła się w Warszawie w Ośrodku Kultury Ochoty VIII. edycja malarskiej imprezy malarzy i modelarzy o nazwie Hussar. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o niej to zapraszam za rok w to samo miejsce;) Jest to wystawa modeli fantasy i sf z ogólnie pojętego wargamingu i figurek pokazowych połączona z konkursem i warsztatami prowadzonymi przez znanych malarzy miniatur. W tym roku wystawiono ponad 160 prac, o 40 więcej niż podczas Hussar 2016 i nie tylko moim zdaniem, ale uważam, że poziom prac był znacznie wyższy niż poprzednio. W kategoriach Bust, Large Fantasy, Large SF i Diorama nie było praktycznie prac poniżej pewnego dość wysokiego jak na moje umiejętności progu. W dioramach wystawiłem moją jeszcze nie publikowaną na łamach bloga scenę The Quest. Ogólnie było na co popatrzeć i co podziwiać. A jak chciało się podszkolić to można było pójść na warsztaty z malowania twarzy u Mariny 'Ringil' Aynagoz albo z malowania NMM u Michała 'LAN' Pisarskiego. Wyścig o pierwsze miejsca w kategoriach był bardzo wyrównany. W wielu przypadkach dziwiłem się, że taka czy inna praca zdobyła "ledwie" wyróżnienie, kiedy moim zdaniem zasługiwała na podium - taki był poziom prac, że wszystko było możliwe. Wybrano też najlepszą pracę na konkursie. Grand Prix podczas Hussar 2017 zdobył Paweł Makuch za Forest Troll.
Zapraszam do fotorelacji z imprezy.Sobota rozpoczyna się od konkursu speedpaintingu....

... po którym można się było wybrać na warsztaty Mariny Aynagoz:

...a następnie wrócić na drugą rundę speedpaintingu:

A teraz zdjęcia z wystawy:Niedzielne warsztaty z LANem:


A teraz GRAND PRIX dla Pawła i zdjęcie jego pracy raz jeszcze:

9 komentarzy:

 1. Byłem, widziałem i nie żałuję =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ty wiesz że się dopytywałem ludzi cz prowadzą blog fantasy hammer? Jak zobaczyłem twoje figurki to chciałem poznać choć jednego wywrotowca:-) gdzie się ukrywałeś?;-)

   Usuń
  2. Heh, w sobotę tylko przemknąłem oddać prace, a w niedzielę odebrałem je tuż przed ogłoszeniem wyników. Następnym razem może jakąś koszulkę z logiem bloga założę =D

   Usuń
 2. Ale znakomitości! Dzięki za obszerną i ciekawą fotorelację:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wonderful realisations, truly superb, and glad to see each of you painting together...great post!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. One of this guys is me, which one ? it's a secret;-)

   Usuń
 4. Byłem, za każdym razem wrażenie jest niesamowite. I za każdym razem prace lepsze, niż w zeszłym roku. Ciekawe co będzie w następnych edycjach??? W każdym razie tylko obejrzałem wystawę prac, niestety na pełne skorzystanie z programu nie pozwolił czas...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba faktycznie pomysł z koszulkami z logo bloga to dobry pomysł, bo szkoda że się mijamy:-) A następne edycje hussara? To jasne - zgarnę grand prix;-)

   Usuń