piątek, 15 kwietnia 2022

The Lord of the Rings Battle in Balin's Tomb

 Przedstawiam figurki z mini gry planszowej The Lord of the Rings: Battle in Balin's Tomb. "Mini" dlatego, że zawiera minimum akcesoriów: to tylko plansza, 20 tokenów, 22 figurki, 1 licznik tur (pierścień!) oraz 33 karty i kilka kostek. Gra, którą pod koniec 2021 wypuściło Games Workshop celebrując 20-lecie pierwszego filmu Petera Jacksona z jego trylogii Władcy Pierścieni. Pudełko zawiera 12 goblinów, 1 jaskiniowego trolla i całą Drużynę Pierścienia. Oczywiście sama rozgrywka to nie majstersztyk fabuły bo to wycięta z filmu jedna scena - bitwa w grobowcu Balina w kopalniach Morii. Zdecydowanie nie jest to gra do której będą wydawane dodatki, ale jestem wręcz pełen nadziei, że Games Workshop wyda taką "kompaktową" planszówkę na 20-lecie drugiej i potem trzeciej części trylogii. Takie słuchy chodzą a ja od tego czasu zastanawiam się jakie mini potyczki mogłyby być wizytówką Dwóch Wież czy Powrotu Króla.
2 komentarze:

  1. Piękne obie ekipy! Mamy rodzinnie większość tych figurek na składzie, kupionych gdzieś z drugiej ręki, i przyznam, że nie wiedziałem, że to była część gry planszowej (sądziłem, że to po prostu taki "moriowy" zestaw).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I dobrze sądziłeś :⁠-⁠) To repacki. Te wzory już były wydane w oddzielnych pudełkach do bitewnej gry. A potem połączyli, dali plansze i kostki. Chyba tutaj nie ma ani jednego nowego wzoru.

      Usuń