niedziela, 2 września 2012

Kamień Zguby wykuty własnymi rękami ...

Podręcznik WFB pełny jest opisów Złowieszczych Budowli i Mistycznych Monumentów. W nowej odsłonie podręcznika te elementy terenu nie są już zwykłą przeszkodą na polu bitwy. Każda ma swoje właściwości i jednostki będące w ich pobliżu albo zyskują jakieś dodatkowe cechy (jak Strach) albo niestety nakładana jest nań klątwa (np. jednostki strzelające do niej zyskują +1 do zranienia). Tak czy owak o wiele taniej jest zrobić własne budowle niż zaopatrywać się w te produkowane fabrycznie (nie umniejszając ich doskonałości).


Ten monument zrobiłem z resztek gipsu jaki pozostał mi po konstrukcji wieży (prezentowanej kilka postów temu). Ta budowla jednak jest bardzo prosta i powstała w zaledwie paręnaście minut (nie wliczając czasu schnięcia gipsu). Aby uzyskać fakturę ciosanego obelisku zniszczonego czasem gips włożyłem do foliowej torebki śniadaniowej (aby nie kleił mi się w palcach) a następnie za pomocą deseczki uklepywałem go do postaci jak na zdjęciach. Po kilku chwilach zdjąłem folię i pozostawiłem do schnięcia.
Czarny podkład, następnie mieszanka niebieskiego i białego koloru dały kolor górskich skał. Wash zrobiłem rozwodnionym czarnym i gdzieniegdzie zielonym oraz czerwonym. Na koniec drybrush białym kolorem. Większe szczeliny uzupełniłem listowiem firmy Haki (które świetni imituje również mech) - reszta to (standardowo już) detale do zobaczenia na zdjęciach.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz