środa, 8 czerwca 2016

Elf Retainer Leader

Figurka, która przewalała mi się w szafie już z dobrych 5 lat. Jest to Elf Retainer Leader od i-Kore Games. Pewnie mało kto słyszał o tej brytyjskiej firmie. Istniała krótko (2000-2004), ale zdążyła wypuścić trzy systemy bitewne, w tym Celtos, z którego pochodzi ten elf. Wpierw jej linia figurek historycznych (Xyston) została oddana w 2003 roku nowo powstałej spółce Xyston Miniatures, a potem pozostałe linie: sci-fi (Void) oraz fantasy (Celtos) zostały sprzedane tuż przed zamknięciem firmy w 2004 roku do Urban Mammoth, od których w roku 2005 samo już tylko Celtos odkupiła firma Brigade Models. Ci ostatni odlewają te figurki do dziś, w tym tą tytułową, i rozwijają dalej system. Celtos dziś to 5 wojowniczych frakcji dających razem ponad 250 figurek.
Przedstawiony w tym poście model miał jeszcze wybite na podstawie rzeźby „i-Kore”, więc wnioskuję, że pochodzi z roku swojej premiery, czyli 2003.
Jak na elfa to prezentuje się dość surowo i dziko – w ogóle nie przypomina żadnego elfa powiedzmy sobie szczerze. Była krótka piłka i wszedł w skład mojej grupy Frostgrave właśnie jako Barbarzyńca. Moja banda zimowych najemników się powiększa ! Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
9 komentarzy:

 1. Fajny ludek! Z Celtosem nigdy nie miałem do czynienia, ale VOID miał fajne zasady i sporo bardzo fajnych wzorów ludków (jak również sporo kiepskich). Miał to być duchowy spadkobierca Warzone 2.0

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wzór i bardzo dobre malowanie. Jak widać nie trzeba mieć dwa i pół metra obwodu w klacie, żeby wyglądać po barbarzyńsku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Malowanie jak zawsze super, postać ciekawa aczkolwiek również z dużą doza groteski :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przez ten prze-wyolbrzymiony miecz zapewne. Miał tak płaskie ostrze, że sporo czasu spędziłem przy jego szlifowaniu pilnikiem aby nie wyglądał jak elf z drewnianym mieczem.

   Usuń
 4. Model mega klimatyczny! i malowanie klasa!

  OdpowiedzUsuń
 5. Na elfa mi nijak nie wygląda, ale model bardzo klimatyczny. Śnieg z czego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to zwykła soda z wikolem zmieszana. Prawda, że fajne ?:)

   Usuń
 6. Faktycznie niezbyt elfi, ale ma to coś w sobie =)

  OdpowiedzUsuń