środa, 2 listopada 2016

Hussar'16

W ostatni weekend października w Warszawie miało miejsce niezwykłe wydarzenie w jakim miałem szczęście uczestniczyć - Hussar 2016. Jest to odbywająca się po raz siódmy już coroczna impreza malarzy i modelarzy figurkowych połączona z konkursem oraz warsztatami. W tym roku, oprócz samej galerii figurek i dioram malowanych na najwyższym światowym poziomie, można było wziąć udział w warsztatach, które prowadzili Katarzyna KAHA Górska oraz Jesús Martín z Nocturny. KAHA oprócz warsztatów poprowadziła też pokaz, na którym prezentowała swoją technikę malowania smoczego skrzydła. W tzw. międzyczasie można było wziąć udział w konkursie speedpaintingu oraz były prowadzone warsztaty dla początkujących malarzy.
Słowem - jedno wielkie święto malarskich geeków, którego nie warto przegapić. To już mój drugi Hussar i zdecydowanie nie ostatni. Wręcz trzeba tu się pojawić bo klimat i ludzie napędzają cię do dalszej pracy. Do konkursu zgłoszono ponad 120 prac, które nagradzane były w 8 kategoriach statuetkami za 1., 2. i 3. miejsce. Była też statuetka w kategorii Junior oraz wręczane były wyróżnienia dla tych co byli tuż za podium. Sam zgłosiłem 4 swoje prace bez wiary w cokolwiek, dlatego niezwykle się ucieszyłem, kiedy jedna z nich wyróżnienie dostała :) Jest to diorama zatytułowana King's Woods, a której zdjęcia przedstawię już niedługo na blogu.
I już na koniec - Grand Prix (główną nagrodę dla najlepszej pracy na konkursie) zdobył Michał LAN Pisarski za statuetkę zatytułowaną The Warrior . Poniżej znajdziecie zdjęcia z imprezy a cały album możecie zobaczyć na moim profilu FB -> Hussar 2016.

Camelson i Ańa witają ;)

Kasia KAHA Górska podczas pokazu swoich umiejętności:


Jesús Martín i jego warsztaty z malowania skóry:
A tutaj KAHA udzielająca mi i przyjacielowi lekcji malowania oraz zdjęcie skrzydła, jakie popełniła podczas zaledwie dwugodzinnego pokazu:


Kilka bardziej udanych fotek z galerii:

I zwycięzca całego konkursu - The Warrior, statuetka oraz sam Michał Pisarski podczas odbioru nagrody:


I tak jak wspomniałem na wstępie - więcej zdjęć na moim profilu FB. Zapraszam.

6 komentarzy:

 1. Awesome pictures, thanks for sharing!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za fotorelację i odautorskie komentarze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za relacje - niesamowite prace ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że nie miałem czasu na warsztaty i się minęliśmy pewnie gdzieś po drodze (jak ktoś napisał - wszyscy chowamy się za avatarami). Twoje 'jajko' na żywo jeszcze lepsze niż w necie =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swoją drogą Twoje prace też rozpoznałem od razu :-) A ludzie powinni przyjechać w koszulkach z avatarami na przedzie;-)

   Usuń