niedziela, 2 października 2022

Figurkowy Karnawał Blogowy XCVIII - Lustereczko, Lustereczko


Co by było gdyby...


Gospodarzem zacnej akcji FKB edycji 98., w miesiącu październiku 2022, jestem Ja i mój blog. Nie powiem, cieszę się, że po raz kolejny jestem gospodarzem Figurkowego Karnawału Blogowego i to dwa numery przed setką! 

Przypomnijmy!

Czym jest Figurkowy Karnawał Blogowy?

- zabawą zapoczątkowaną 7. września 2014 roku przez Inkuba. Zerknijcie na inicjujący zabawę post na blogu Wojna w Miniaturze: Figurkowy Karnawał Blogowy.

O co w tym wszystkim chodziło (i nadal chodzi)?

- o motywację do malowania figurek. Trzeba było tylko chcieć. Przejrzyjcie to potężne archiwum zagadnień poruszanych na FKB a wylistowane na blogu Quidamcorvusa - Lista tematów FKB.

Jaki jest temat obecnej, 98. edycji, Figurkowego Karnawału Blogowego?


LUSTERECZKO, LUSTERECZKO


Temat może nie wydaje się enigmatyczny, ale ma inne znaczenie niż dosłowne i chciałbym abyśmy wszyscy poszli w tę właśnie stronę w interpretacji. Śpieszę z wyjaśnieniami. Jestem fanem Star Trek. Swego czasu, w latach 60. w pierwszym serialu z tego świata z Williamem Shatnerem w roli kapitana Kirka, zaprezentowany został odcinek zatytułowany Mirror, Mirror. Ukazał on tych samych bohaterów serialu, lecz z innego, lustrzanego wszechświata, w którym wszystko było przekręcone. Kapitan Kirk był szaleńczym dowódcą, Spock z bródką metodycznym mordercą, a reszta załogi Enterprise wcale nie była lepsza. Motyw lustrzanego świata, w którym bohaterowie mieli odwrotne cechy niż w tym normalnym pojawiał się potem we wszystkich serialach ze świata Star Trek (no poza jednym, ale był w książkach i komiksach).

Tym jest właśnie temat październikowego FKB. Pokażcie postać/postacie/scenerię, które są inne niż przyjęte w normalnym świecie, których cechy są przekręcone i wywrócone na drugą stronę, nie takie jakie zwykliśmy widzieć w podobnych sytuacjach. Khorn jako bóg miłosierdzia? Space Marine jako dziecię kwiatu? Morderczy Smerf? Krasnolud abstynent? Elf ninja? Bizarro? Up to you!


13 komentarzy:

 1. O kurde. Jako Trek to muszę wziąć udział. Może gdzieś znajdę model dla Smiley'a.....

  OdpowiedzUsuń
 2. Elf ninja to chyba rzecz wręcz oczekiwa...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ho ho, ciekawy temat, coś może uda się zmalować. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Temat wymagający, w tym sensie, że musiałem się chwilę nagłowić, co tu przygotować, ale pomysł już jest. Pora przystąpić do realizacji.

  Dzięki za inicjatywę w prowadzeniu tej edycji FKB!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem!
  https://gangsofmordheim.blogspot.com/2022/10/grymwatch-talon-dukes-master-of-hawks.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Wpis opublikuje się 29.10.2022 o godzinie 07:30:
  https://quidamcorvus.blogspot.com/2022/10/figurkowy-karnawa-blogowy-edycja-98.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Za cholerę nie wiem co zrobić... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różowy goblin, niebieska trawa, troll w złotej zbroi, Legolas brunetem, husaria w hiszpańskiej inkwizycji... Pomogłem? :⁠-⁠) Coś nie z tego świata.

   Usuń
 8. http://2k6wielebnyrafael.blogspot.com/2022/10/figurkowy-karnawa-blogowy-ed-xcviii.html#more

  OdpowiedzUsuń
 9. I mi udało się coś zmalować:
  https://borgninespainting.blogspot.com/2022/10/karel-black-commander.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Skromnie, bo skromnie, ale mam coś i ja. http://koyoth.blogspot.com/2022/10/figurkowy-karnawa-blogowy-ed-xcviii.html

  OdpowiedzUsuń